SİZLERDEN SADECE ÜÇ RİCAM OLACAK
1. SAYFALARI DİKKATLİCE, SONUNA KADAR OKUMANIZ.
SİMÜLASYON HAKKINDA HERŞEY ÇOK BASİT BİR ŞEKİLDE ANLATILMIŞTIR.
2. LÜTFEN TELEFON YADA E-MAIL İLE SORU SOR
MAMANIZ.
3. TAKILIR VEYA DANIŞMAK İSTERSENİZ FORUM
SAYFALARIMIZI KULLANINIZ.
Forum Sayfa 1 : http://www.hobbyrc.com/forum/forums/187
Forum Sayfa 2 : http://www.hobbyrc.com/forum/forums/171

ARŞİVDEKİ SİMÜLATÖR PROGRAMLARINI 3 ADET DVD
OLARAK SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Uyarı :
Bütün eklediğimiz simülasyon dosyaları, eğitim amaçlı olup; telif haklarından dolayı indirdiğiniz dosyaları 24 saat içinde silmeniz gerekmektedir. 
Eğer programa destek vermek istiyorsanız lütfen üreticisinden satın alın.

Türkiye'nin Radyo Kontrollü modeller üzerine en büyük bilgi paylaşım platformu www.hobbyrc.com da sizleri de görmek isteriz. Ücretsiz üyelik ve ailemizin bir ferdi olmanız için sabırsızlanıyoruz.

Simülasyonlar hakkında daha detaylı bilgi almak için http://www.hobbyrc.com/forum/tags.php?tag=sim konularına göz atabilirsiniz. Bu başlıklar altında aklınıza takılan ve yaşadığınız sorunun çözümü muhakkak vardır. Lütfen sorunlarınızı bu başlıklarda uygun olanın altından yöneltiniz. Teşekkürler.   

Kumanda Önerisi – İşlevi ve Temini
Ne tür simülatör programı kullanırsanız kullanın benim sizlere tavsiyem; USB kablolu (antensiz) simülasyon kumandası kullanmanız olacaktır. Model kumandası ( 2.4 – 35 – 72 vs. antenli) önermememin nedenlerini sayarsak ;
- Genelde bu hobiye yeni başlayanlar kumanda çubuklarına biraz aşırı yüklenirler. Kumanda içindeki yaylar zamanla esnekliğini kaybeder.
- Kumandamız enerjisini içindeki pilden alır. Pilimiz doldur – boşalt şeklinde eskiyecektir ve ömründen yiyecektir.
- Kumandamız enerji altında çalışacağı için Mhz kumandalarda kristalini sökseniz dahi RF modülünde azda olsa ısınma olacak, ömründen yiyecektir.
- USB kablosunun tak – çıkar şeklinde kullanılması neticesinde kumanda trainer port unda yıpranma söz konusu olabilir.- Bu kumanda ile değerli modelimizi uçuracağımız için olası bir sorunlara karşı riske etmeye değmez.

USB kablolu (antensiz) simülasyon kumandaları ise enerjisini PC nin USB soketinden alır. İçinde ısınacağı bir devre kartı yoktur. Çubukları yıpransa dahi maliyeti bakımından yenisi alınabilir. Tak – çıkar yapacağımız USB kablosu yoktur. 

Kumanda olarak benim sizlere tavsiyem ; THK Model Uçak sitesi ( https://thkmodelucak.com/store/product/1206-similator-6-kanal-0139041 ) Kategoriler / Simülatörler bölümünde satışı olan
USB Bağlantılı R/C Simülatör 6 Kanal tip simülasyon kumandası olacaktır. Genelde stoklarında hızlı tükenir fakat stoklara çabuk gelir.

İstediğiniz taktirde Türkiye Google sayfalarında kısa bir araştırma ile bu simülasyon kumandasını farklı satış sitelerinden temin edebilirsiniz.

USB Bağlantılı R/C Simülatör 6 Kanal sim. kumandasının üzerinde 1 adet switch (sol taraftaki) ve 1 adet knob ( radyo düğmesi) mevcuttur. 6 kanal model uçurma imkanımız mevcut.
Bu switch ve knob a PhoenixRC ayarları ile istediğiniz kanalı ( işlevi ) atayabilirsiniz. Ayni zamanda klavyedeki rakam ve harfleri atayarak 6 kanal üstünde PhoenixRC kullanım imkanı doğar.

SİMÜLASYON YAZILIMLARI İÇİN ALTTAKİ İLGİLİ BAŞLIKLARIN ÜSTÜNE TIKLAYINIZ

 


09 Subat 2012 tarihi ile 4.0b güncellemesi mevcuttur

ARŞİVDEKİ SİMÜLATÖR PROGRAMLARINI 3 ADET DVD
OLARAK SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Bodrum RC Model ticari amaç ve içerikli bir web sitesi olmayıp, Emrah TEZER kişisel web safasıdır. (C) www.emo23.com